חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
14/12/2019
 
 
 
מי הם בכלל? (מתוך פינה מהסרטים חלק 22)
חזור לרשימה
 
תאריך: 11/09/2011
כותב: גיא רונן
כתובת דוא"ל: 
 
"הם" לא סופרים אותי! "הם לא נותנים לעשות שום דבר במקום הזה. "הם לא ישתפו פעולה, רק יתקעו שוב מקלות בגלגלים". אבל מי "הם" בכלל? איפה אפשר למצוא "אותם"? מתברר שכל מה שצריך זה לחפש במראה. 


בין שאתה ראש אגף עם מאות מועסקים, ובין שאתה עובד זוטר בקצה השרשרת – מהר מאוד תגלו שאין שום "הם"; תבינו, שלהאשים את "הבוס", "ההנהלה" או "העובדים", יעזור בדיוק כמו להאשים את הלקוחות – או ההורים. ומאחר שכל אחד יכול לשנות רק את עצמו, המפתח לקידום אישי, למימוש השאיפות והחלומות, טמון רק אצלך בראש. 

זה מתחיל בשפה, במילים שמופיעות אצלך באופן קבוע בלקסיקון – במשרד, במפעל, בקפיטריה או אפילו בהסעה. האם אתה winner או whiner – מהבוכים, או הזוכים? כשהראשון ייתקל במכשול, סביר שנשמע ממנו: "זה הסוף שלי. אני לא אגמור את זה בחיים". עמיתו לעומתו יגיב באופן שונה לחלוטין: "אני באמת צריך לעשות את זה. אני רוצה לעשות את זה! איך אוכל לעבור את זה? מה אוכל ללמוד מזה?" מהבכיינים אנחנו שומעים שפה של חוסר אונים וייאוש: "בחיים לא. זה נורא! אני תקוע". אבל זה דיבור של קורבן. אצל המנצחים נשמע את ההיפך הגמור – שפה חיובית ומעשית: "זה אתגר, יהיה עליי לקבוע סדר עדיפויות. אני רוצה, אני יכול, אני אעשה את זה!"
לצד השפה, מה מתחולל אצלכם בראש? דמיינו את הסיטואציה הבאה: אתם נוסעים בכביש אחרי סערה עזה, ולפתע נתקלים בגזע גדול שחוסם את הדרך. מה תעשו עכשיו? על כמה פתרונות תוכלו לחשוב? אתם יכולים לעקוף את העץ; לטפס מעליו; לחפור תחתיו; אם יש לכם גרזן בתא המטען, תוכלו לחטוב את העץ ולפנות אותו; אם יש לכם טלפון נייד – להתקשר לחברים שיבואו לעזור; או שאתם יכולים לפנות לאחור ולחפש דרך אחרת; אם אתם יזמים, תחטבו את העץ הזה ותקימו דוכן לצד הכביש למכירת עצי הסקה. אבל תמיד יהיה מישהו שיעמוד סתם כך ויתלונן: "מי הפיל את העץ הזה? למה לא פינו אותו עד עכשיו? הם צריכים לבוא הנה ולעשות את העבודה שלהם".

אז עם יד על הלב, איזה טיפוס אתם? האם אתם מסתכלים על מה שאבוד ונידון מראש לכישלון – או דווקא על מה שניתן לעשות? האם, כשהדברים משתבשים, אתם מנסים למצוא אשמים – או פיתרון? האם אתם שואבים עידוד מהעובדה, שיש לכם יותר מאופציה אחת? והכי חשוב: האם אתם זוכרים, שאתם יכולים לשנות רק את עצמכם? 

בי.ג'יי. גלגר, יועצת ומחברת "טווס בארץ הפינגווינים", חוותה את תחושת הקורבנות על בשרה: עולמה חרב עליה כאשר המיתון הכלכלי הכניס גם אותה לרשימת המפוטרים של ארגון גדול בלוס-אנג'לס. "בתחילה הייתי הרוסה", היא מספרת, "איך הם יכלו לעשות לי את זה? עבדתי כל-כך קשה בשבילם, הייתי עובדת טובה כל-כך, איך הם יכלו? לקח לי זמן מה לפני שיכולתי סוף-סוף להגיד: טוב, פיטורים קורים. איך אוכל להפיק מזה את המיטב? מה האפשרויות שלי? האם אבכה ואספוק כפיים – או שאתחיל לפעול ואקדם את הקריירה שלי?"
גלגר התעשתה והבינה, שהשינוי מתחיל מבפנים. היא הפעילה קשרים, שכתבה קורות חיים, שוחחה עם מכרים שמילאו תפקידים מעניינים ואפילו בדקה אפשרויות בערים אחרות. בסופו של דבר, החליטה לצאת לדרך עצמאית – דבר שעד אז לא חלמה שתוכל לעשות. "זה היה מפחיד אבל גם מסעיר, ולאחר כמה שנים הצליח מאוד", היא משחזרת. "בסוף אפילו הפכתי את החוויה הקשה שלי לסיפור טוב. הפכתי את הלימונים ללימונדה". בסרט ההדרכה חדש, שמפיצה בארץ חברת "מולטידע", מנסחת בי.ג'יי גלגר את כללי האצבע להתמודדות עם מצבים בעבודה, ואולי גם בבית: זה לא "הם"; זה רק אתה. גיא רונן, עיתונאי, עורך תוכן ויועץ סרטי הדרכה במולטידע.          
מולטידע סרטי-הדרכה
 multyeda@inter.co.il לקטלוג הסרטים: www.multiyeda.co.il


 
תואר 1:מדעי המדינה מוסד לימודי:אונ' תל אביב
תואר 2:מדעי המדינה מוסד לימודי:אונ' תל אביב
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798