חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
25/01/2020
 
 
 
אחריות אישית במסגרת החוק להגברת האכיפה של דיני עבודה
חזור לרשימה
 
תאריך: 26/01/2012
כותב: עו``ד עודד ערמוני
כתובת דוא"ל:  oded@var-law.co.il
 

החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה אשר צפוי להיכנס לתוקף בחודש יוני 2012, ברור מאד – המנכ"ל הוא האחראי ואחריותו זו הינה אישית.

סעיף 14 לחוק מטיל על מנכ"ל התאגיד את החובה לפקח ולנקוט את כל האמצעים הסבירים למניעת הפרה של הוראות החוק מתחום משפט העבודה המפורטות בתוספת לחוק.

במקרה של הפרת הוראת חוק על ידי התאגיד רשאי הממונה, בנוסף על ההליכים מול התאגיד, לשלוח גם למנכ"ל דרישה לפקח על נקיטת אמצעים בידי התאגיד להפסקת ההפרה או למניעת הישנותה.

אם לא ננקטו האמצעים כאמור, מקים החוק חזקה אותה יהיה על המנכ"ל להפריך, כי הוא זה שאחראי לאי נקיטת האמצעים, ולחייב אותו אישית בעיצום כספי בשיעור של 25% מסכום העיצום אותו ניתן להטיל על התאגיד, דהיינו בין 1,250 ₪ בהתייחס לעבירות הקלות יחסית לבין 8,750 ₪ בעבירות החמורות.

זאת ועוד, החוק מטיל על המנכ"ל אחריות אישית במישור הפלילי בכל הקשור להתקשרויות עם קבלני כוח אדם.

מנכ"ל של תאגיד שלא עשה כל שביכולתו למנוע עבירה של התקשרות עם קבלן שאין בהסכם עמו את הפרטים הנדרשים או שקיבל התראה מהממונה על הפרה של קבלן חובות כלפי עובדיו ולא פעל לתיקון ההפרה עשוי לעבור בכך עבירה פלילית שגם לצידה עונשי קנס.


אנו נשמח לעמוד לרשותכם להסברים או הבהרות – oded@var-law.co.il
http://armoni-law.co.il

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798