חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
25/01/2020
 
 
 
מניעת הטרדה מינית- פסיקה חדשה
חזור לרשימה
 
תאריך: 24/05/2012
כותב: עו``ד קרן בר יהודה
כתובת דוא"ל:  keren@bar-yehuda.com
 
על רקע האירועים הקשים של השבועות האחרונים, אנו עדים להתקדמויות משמעותיות בפסיקה בתחום ההטרדה המינית. רק לפני שבועות אחדים התבטא כב' השופט ד"ר גרוסקופף בערעור בעניין קיסרא בעניין ה"מדרג" הנהוג בפסיקה לגבי עבירות הטרדה מינית, ואמר:

"חומרתה של הטרדה מינית אינה נמדדת רק במישור אפיון המעשים המיוחסים לנאשם ביחס לגוף הקורבן (האם היה מגע בגוף, היכן היה המגע וכיו"ב), אלא בשים לב למכלול הנסיבות. ניתן להעלות על הדעת מעשים חמורים של הטרדה מינית, המתמצים בדברים שנאמרו, ולא כוללים כל נגיעה בקורבן. הטעם לכך הוא שעבירת ההטרדה המינית עניינה ביחס מיני משפיל הפוגע בכבודו של הקורבן, ולאו דווקא במעשים המהווים פגיעה בגופו (ראו סעיף 1 לחוק מניעת הטרדה מינית). לאור זאת אינני סבור כי ניתן לומר כי המעשים המיוחסים למערער מהווים "הטרדה ברף הנמוך ביותר", כדעת חברי, השופט אמיר. נהפוך הוא, מבחינת חומרת ההטרדה המינית המדובר לשיטתי במעשים המצויים הרבה מעל לרף התחתון (גם אם לא הייתי מפריז לומר שהם ברף העליון), של מעשי ההטרדה המינית, וזאת נוכח מעמדו הרם של המערער, מקומן הזמני והפגיע של המתלוננות בארגון, פערי הגילאים בין המערער למתלוננות, הצטברותן של נגיעות בחלקי גוף שונים לאמירות מיניות, הימשכותם של המעשים לאורך זמן, והתרחשותם ביחס למספר רב של קורבנות. "

אמירה מעודדת זו, משתקפת גם בפסקי הדין האחרונים של בתי הדין לעבודה, והאחרון שביניהם- פסק דין בו נפסקו פיצויים משמעותיים (אם כי, לטעמי, לא גבוהים מספיק) לתובעת בגין הפרת חובות המעביד למניעת הטרדה מינית, לבירורה ולמניעת התנכלות. עוד על פסק הדין בקישור הבא: http://www.bar-yehuda.com/maamarim/skira0512

אני מקווה כי לצד התפתחויות חיוביות אלו בפסיקת בתי המשפט, יגיע גם התיקון הנחוץ לחוק למניעת הטרדה מינית, ויועלה סכום הפיצוי המקסימלי הקבוע בחוק (או, לכל הפחות, תבוטל הקביעה כי הוא סכום מקסימום שלא ניתן לפסוק מעבר לו) באופן שיאפשר פסיקת פיצויים מתאימים והולמים לנפגעות הטרדה.


הכותבת שמשה בעבר כיועצת משפטית למרכז סיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית בירושלים, מייצגת נפגעות הטרדה מינית, מייעצת ומלווה מעסיקים בתחום הטיפול בנושאי הטרדה מינית ומנחה קורסים לאחראיות על הטרדה מינית במקומות עבודה. הכותבת מנהלת את הפורום לייעוץ משפטי של אתר "מקום" לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית.

הבהרה:
המידע הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא. הקורא נדרש לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך ועל דעתו בלבד.

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798