חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
18/01/2020
 
 
 
מנהיגות – מה הקשר לאמון?
חזור לרשימה
 
תאריך: 28/06/2012
כותב: מיקה רונן
כתובת דוא"ל:  multyeda@inter.net.il
 
אחרי מי הייתם הולכים 40 שנה במדבר? בידי מי הייתם מפקידים את גורל ילדיכם? בפקודה של מי הייתם רצים לתוך שדה קרב בעיניים עצומות? יהיה מי שיהיה ה"משה" שלכם, הפוליטיקאי או המצביא הנערץ שעולה בדמיונכם – דבר אחד בטוח: לאיש הזה אתם מאמינים. האמון הוא גם המרכיב העיקרי של היחס לבוס בעבודה.

הסרט החדש של "מולטידע" מנסה לפצח את סוד המנהיגות, ומציע דרך להתמודד עם דילמות יומיומיות הקשורות בו. סוגים רבים יש למנהיגות ותכונות רבות יש למנהיג. אבל נראה שהאמון הוא אבן היסוד, שעליה מושתתת התורה כולה. אם לא מאמינים לך, אם לא סומכים על המילה שלך, אם הבטחת ולא קיימת, אם שיגרת הצהרות ריקות ועמוסות סתירות, אי דיוקים וטעויות – מדוע שילכו אחריך? 

אבל איך עושים את זה? מה קורה כשבאמת לא יודעים את התשובה? ומה אם את או אתה – הבוסים – זקוקים לעזרה? אינטואיטיבית, רבים יעדיפו לגשש באפלה, או גרוע מכך: לשלוף תשובה (ואפילו שגויה) מהמותן. אבל זו יהירות לשמה וטעות קשה! מאף אדם – וכן, גם הבוס עונה על ההגדרה הזאת – לא מצופה לדעת הכול. לכן, היו צנועים: אין כל בושה בלשאול, בלברר, בלבקש עצה מהקבוצה שאתם אמורים להנהיג. אם אתם לא יודעים – תמצאו מישהו שיודע. פערי מידע נקודתיים לא שוברים מנהיגות; אמון שנשבר בהחלט כן. כי אמון, ממש כמו כסף, קשה להרוויח – אבל קל מאוד לאבד.  

בין שאתם מנהיגים מערכות ענקיות ובין שצוות משרדי קטן, תהיו אמינים – ותדרשו זאת גם מאחרים. תגידו את האמת, גם אם לא תמיד היא נעימה לשומע; תתבעו מהכפופים אליכם לנהוג כך, גם אם לא תמיד המנגינה תהיה ערבה לאוזניכם שלכם. חדשות רעות הן חלק מהחיים. אבל ניסיון מלאכותי להסתיר אותן רק מגביר אי ודאות ופוגע באמינות.

אז מהו סוד המנהיגות? אמינות, אמינות ועוד פעם אמינות. מתוך האמינות נגזרות עוד תכונות רבות: כנות ופתיחות; יושרה וצניעות; התאמה וכשירות – הצבת רף גבוה אך בר השגה; משוב – רע וגם וטוב. אם תשכילו לרכוש את אמונם של הכפופים לכם; אם בהתנהגותכם שלכם תשדרו להם שאמינות היא ערך עליון; אם הם יידעו שאתם כתובת, שאתם לא מייפים את המציאות, שאפשר לסמוך על המילה שלכם – או אז תזכו להיות לא רק מנהלים מכוח התואר; תהיו מנהיגים.

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798