חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
27/01/2020
 
 
 
אופטימיות זהירה בכנס הרילוקיישן העולמי 2012 Worldwide Employee Relocation Council/וושינגטון-ארה``ב
חזור לרשימה
 
תאריך: 29/11/2012
כותב: דורון ניב
כתובת דוא"ל: 
 
בתאריכים 3-5.10.12 התקיים בעיר D.C Washington בירת ארה"ב הכנס השנתי העולמי של ארגון ה –Worldwide Employee Relocation Council. ארגון אמריקני גדול זה אשר מושבו בבירה האמריקנית הינו האיגוד המקצועי הגדול בעולם של אנשי המקצוע העוסקים בתחומים השונים של כוח העבודה הגלובלי. האיגוד מונה כיום כ – 10,000 חברים מכל רחבי תבל.


בניגוד למקבילו הקטן יותר ה – EuRA  (אשר לקח חלק פעיל באירוע האמריקני  שהוא הגדול בעולם מסוגו), האיגוד האמריקני כולל בתוכו מגוון גופים המכסים נושאים רבים ושונים ובזה הינו שונה מאוד מרעהו האירופי בו יכולים להיות חברים רק ספקי שירותי הרילוקיישן השונים. האיגוד האמריקני כולל בתוכו:

Relocation Management Companies – מספר יחסית מצומצם של חברות ענק בתחום הרילוקיישן כגון Cartus, Paragon Global Resources, Crown, ומספר נוסף לא גדול של חברות ענק בתחום, חברות אשר הפכו עם השנים ממקומיות לגלובליות ומניידות מדי שנה אלפי עובדים המשתייכים ברובם לחברות הענק הגלובליות כמו מיקרוסופט, אינטל, אלסטום, פיליפס ואחרות. לצורך זה הן משתמשות בשירותים המקומיים של חברות הרילוקיישן השונות בכל רחבי תבל, חברה, חברה ומערכת יחסיה וקשרייה. יש לציין שאותן מספר חברות ענק אמריקניות מעבירות את שותפויותיהן המקומיות מערכות מבחנים ובדיקות שונות ומשונות כדי לוודא שאותה חברה מקומית בבלגיה, יפאן, גרמניה או ישראל (או כל מדינה אחרת), אכן עומדת בחוזי השירות החמורים שלהן ובכך מעלות גם את רמת המקצועיות והשירות אצל אותן חברות מקומיות.

חברות ייעוץ פיננסיות  - כגון PWC , ובנקים שונים כגון Citibank ו – Bank of America.

חברות ביטוח – חברות העוסקות בתחומים רלוונטיים, בעיקר ביטוחי בריאות.

-חברות נדל"ן גלובליות.

-חברות הובלה שהן חלק לוגיסטי בלתי נפרד מתעשייה זאת.

השוני המרכזי באיגוד האמריקני לעומת זה האירופי, הוא הזמנת החברות והאירגונים בהם מתקיימת פעילות רילוקיישן וכך לצד ספקי שירותים שונים, ניתן לראות נציגים של עשרות חברות אמריקניות וזרות ביניהן חברות ענק כגון ACS, אינטל, HSBC, Boeing, Cisco, יוניליבר ואחרות באולמות הכנס.

מלבד מההזדמנות הברורה לתקשר עם שותפים ולקוחות, הכנס השנתי של ה – ERC ,  מהווה גם הזדמנות לשיפור הידע האישי על תעשייה זאת. כנס ה – ERC  מספק מגוון עשיר של מפגשים חינוכיים במגוון רחב של נושאים רלוונטיים במהלך הכנס. מההזדמנוית והאתגרים העולים ברילוקיישן לאפריקה, דרך הפרספקטיבה הכלכלית של כוח העבודה הגלובאלי ועד לניהול כישרונות. כל מפגש חינוכי מעין זה מורכב בדרך כלל ממנחה ולצידו 4 חברי פאנל שונים אשר נחשבים לעתירי ניסיון באותו תחום ומספקים זוויות שונות ומעניינות לנושא הרלוונטי. קיימת גם האפשרות ללמוד לקראת הסמכות מוכרות בתחום כמו מומחה לעיתוק בינלאומי -GMS .

למעלה מ – 1,600 נציגים של הגופים המוזכרים לעיל מ – 53 מדינות שונות השתתפו באירוע השנתי המתקיים מדי שנה בחודש אוקטובר ובכל שנה בעיר אמריקנית אחרת. הפעם נבחרה וושינגטון הבירה מקום מושבה של "מפקדת" הארגון.

מצד אחד, גודלו של הכנס מהווה יתרון מסוים - יכולת מפגש עם עשרות רבות של נציגים מכל פלחי השוק וממספר רב של מדינות אך מאידך הוא מהווה גם חסרון גדול שכן מספרי האנשים הנעים הלוך ושוב באולמות ומסדרונות המלון הינם בלתי נתפסים וכך גם כמויות הרעש (מעניין...היו שם רק 4 ישראלים בסה"כ...).

מבחינת האווירה הכללית, ניתן לומר שאכן הורגשה אופטימיות זהירה, גדולה קצת יותר בקרב האמריקנים שרבים מהם טוענים שכלכלתם בכל זאת מראה סימני התאוששות להבדיל מחברינו הארופים הקצת פחות אופטימיים מכיוון שבאירופה כידוע, המצב חמור בלא מעט מדינות מפתח ואכן מהכנס נעדרו  לגמרי או יוצגו במספר קטן של חברים נציגי מדינות כמו יוון, ספרד ופורטוגל.

ארצות אסיה - אוקיאניה דווקא שידרו בטחון רב יותר במצבם היציב יחסית.

בין הטיעונים המרכזיים שניתן היה לשמוע: מספר העובדים המנויידים ברחבי תבל דווקא אינו קטן אלא גדל אך סוג העובדים המנויידים ושיטת הניידות משתנה. כאן נמצא קשר חזק ל – Talent Management, מילת מפתח שחזרה לכל אורך הכינוס, נושא המגביר מאוד את ניידות העובדים בעולם אך כאמור בסגנון אחר. המודל של משפחה עם 2-3 ילדים היוצאים לניוד גלובלי של 3-5 שנים עם כל העלויות הכבדות הכרוכות בכך, מתחלף במשך שהות משימתי וקצר יותר, לעיתים קרובות ללא בני משפחה וממגוון ארצות שונות ומשונות שעד לשנים האחרונות לא השתתפו כלל בתחום הרילוקיישן.

טענה חוזרת מצד חברות הרילוקיישן המקומיות היא שחברות ניהול הרילוקיישן, "המפלצות" האמריקניות, אמנם דואגות לספק עבודה לבנות בריתן ואף להעלות את רמת הידע והמקצועיות שלהן אך מצד שני דורסות אותן בהורדת מחירים דרסטית שמקשה על ניהולן.

בשני ערבי הכנס, נערכו שתי קבלות פנים גדולות באולם התצוגה המרכזי בו עמדה לרשות המשתתפים גם תערוכה מקצועית מרשימה של ספקים שונים בתחומים שונים רלוונטיים: ספקי שירותי רילוקיישן, חברות יעוץ שונות, טכנולוגיות שונות בתחום, בנקים, חברות ביטוח וחברות ראיית החשבון העולמיות, שירותי הדרכה – בעיקר בתחום הבין-תרבותי וכן חברות הובלה שונות.

אין ספק שבימי הכנס הוכיחה תעשיית ניוד העובדים וכוח העבודה הגלובלי גודל ועצמה רבים ולא נראה שתחום זה עומד להעלם מהעולם בזמן הקרוב אלא רק להפך...

יכולות הארגון, הניהול והאירוח האמריקני נתגלו שוב בכנס גדול מימדים זה שהתנהל בצורה מופתית.

בסך הכל, עבור ספקי שירותי הרילוקיישן, כנס ה – ERC הינו תאריך מרכזי בלוח השנה.   

הכנס הבא יתקיים באוקטובר 2013 בדלאס, טקסס.


דורון ניב/מנכ"ל חברת (  Corporate Resources Group (Israel) Ltd. (CRG חברת יעוץ למשאבי אנוש בינלאומיים המייצגת בישראל את:
Dean Foster Associates – חברת ייעוץ אמריקנית מובילה בתחום ההדרכה הבין-תרבותית.
Strategic Rewards Group/NYC  - חברת ייעוץ אמריקנית בתחום תגמול והטבות גלובליות.
Paragon Global Resources – אחת מחברות ה – Relocation Management הגדולות בעולם.

 

 

 
תואר 1:BA בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה ויחסים בינלאומיים מוסד לימודי:האוניברסיטה העברית
תואר 2:MA בלימודי עבודה (ללא תזה) מוסד לימודי:אוניברסיטת תל-אביב
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798