חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
21/01/2020
 
 
 
העליון: הלנה הינה גם עבירה חמורה על חוק שכר מינימום!
חזור לרשימה
 
תאריך: 10/01/2013
כותב: עו``ד עודד ערמוני
כתובת דוא"ל:  armoni.law@gmail.com
 
ביום 6.1.2013 ניתן פסק דינו* של בית המשפט העליון לפיו איחור בתשלום שכר עבודה הינו לא רק מעשה של הלנת שכר והפרה של חוק הגנת השכר, אלא גם הפרה של הוראת סעיף 14 לחוק שכר מינימום אשר בזמנים הרלבנטיים קבע, כי "מעביד שלא שילם לעובדו שכר מינימום לפי חוק זה, דינו – מאסר שישה חודשים" [יש לדעת, כי מאז הוחמר הסעיף ועונש המאסר עשוי להגיע לשנה!].

בית המשפט העליון קבע, כי הזכות לשכר מינימום "מקפלת בתוכה לא רק את המסגרת הכספית של השכר, כי אם גם את הביטחון והיציבות הנלווים לקבלתו במועד".

על מנת להגשים מטרה זו של הזכות לשכר מינימום, כך קבע בית המשפט העליון, יש לבחור בפרשנות לפיה סעיף 14 לחוק שכר מינימום מתייחס לקיום החובה לתשלום השכר בטרם הפך הוא למולן. מעביד אשר משלם שכר לאחר מועד זה אינו מבצע עוד פעולה של תשלום שכר מינימום אלא של תשלום שכר מולן.

שימו לב – בית המשפט נתן דעתו לכך שבחוק הגנת השכר ניתן להעמיד לדין פלילי בגין הלנת שכר, רק כאשר ההלנה עולה על 90 ימים מהיום שהשכר הפך למולן. בית המשפט קבע, כי שוני זה הינו הגיוני וראוי שכן אי-תשלום שכר מינימום חמור יותר מהלנת שכר שמעבר לשכר המינימום, משום שהוא פוגע בזכותם של העובדים למינימום קיום אנושי בכבוד.

מעבידים – דעו אפוא באופן ברור ביותר, כי הלנת שכר של עובד, ולו בימים בודדים הינה גם עבירה פלילית על חוק שכר מינימום.

[*ע"פ 4717/11 סגא אנטפרייז נ' מדינת ישראל]


 אנו נשמח לעמוד לרשותכם להסברים או הבהרות – armoni.law@gmail.com
http://www.armonilaw.co.il

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798