חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
18/01/2020
 
 
 
הפכת למנהל? תחשוב כמו מנהל
חזור לרשימה
 
תאריך: 10/01/2013
כותב: טל סטרלינג
כתובת דוא"ל:  tal@ayalahmi.co.il
 
קודמת בעבודה? כל הכבוד! הוכחת אסרטיביות, יכולת לקדם תהליכים, כוח הנעה וחשיבה מהירה. כעת, אם אתה רוצה להיות מנהל מוצלח, תפסיק לעשות את כל זה ותתחיל לחשוב כמו מנהל


כאשר סטיב ג`ובס, המנכ"ל האגדי של אפל, חזר לחברה בשנת 1997 אחרי 12 שנים בהם נעדר, הוא החליט, בניגוד לקודמו, להתמקד במספר מצומצם של פרויקטים ועד מהרה, קיצץ 70% מהם. מאוחר יותר, החליט שאפל תתמקד בפיתוח ארבעה מוצרים בלבד. ארבעת המוצרים האלו אמר, יהיו מעולים. והשאר כמובן היסטוריה.

ג`ובס, שהצליח להוביל את אפל להצלחה מסחררת בתקופת ניהולו, ידע להתמקד בדברים החשובים. כבר אז הוא הבין, שכמות לא בהכרח מעידה על איכות.

הרבה מנהלים חדשים מתקשים להפנים זאת. הם נכנסים לתפקיד החדש עם התלהבות ענקית, רוצים לשפר ולייעל ולוקחים על עצמם עוד ועוד פרויקטים ומשימות. הם רוצים להוכיח את עצמם ולהוכיח שהם ראויים. אבל האם הם יכולים להמשיך ולפעול באותם כלים שהובילו אותם לתפקיד? התשובה מורכבת.

לאחרונה, פורסמה באתר דה מרקר כתבה הסוקרת את ספרו החדש של פרופ` קית` מורניאן (Keith Murnighan) מומחה למנהיגות וניהול סיכונים מבית הספר למנהל עסקים קלוג שבאוניברסיטת נורת`ווסטרן. הטענה המרכזית של מורניאן היא שהמנהלים שעושים הכול, מפספסים בגדול. לטענתו, עבודתו של המנהל צריכה להיות בעיקר אסטרטגית. ועל מנת להצליח לנהל ברמה האסטרטגית, המנהל צריך לפנות זמן ולהוריד מעצמו את המשימות היומיומיות הדחופות ולהתרכז בחשוב.

אנחנו מסכימים עם הגישה הזו וממליצים להעמיק ולקרוא. הכתבה וכמובן גם הספר, מייצרים הסתכלות חדשה ומעניינת על תפקיד המנהל בעולם העבודה התזזיתי בו אנו נמצאים היום.

לכתבה המלאה באתר דה מרקר


טל סטרלינג פסיכולוגית ארגונית M.A, יועצת בתהליכי שיפור השירות והמכירות באמצעות ליווי אישי וקבוצתי. בעלת ניסיון רב באבחון, גיוס ותהליכי קליטה, הדרכה ופיתוח הדרכה, תוך התעדכנות במחקרים חדשניים בתחומי התוכן הרלוונטיים בארץ ובעולם. מטיילת, חוקרת וצופת ריאליטי מושבעת.

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798