חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
12/12/2019
 
 
 
קידום אג`נדה חברתית בעסק
חזור לרשימה
 
תאריך: 02/05/2013
כותב: אורית לוי
כתובת דוא"ל:  orit@telepharma.co.il
 

כשחזרתי לעבודה, עם הקביים, הבנתי כמה חשוב שמקום העבודה שלי נגיש: ממוקם בקומת הקרקע, פתחים רחבים למעברים, שירותים המותאמים לנכים וכיוצ"ב.
בשלב זה הבנתי עד כמה חשוב לי מקום ואופי עבודתי: מה היה קורה לו הייתי שוברת את הרגל? לו הייתה נמנעת ממני עבודה רק בשל תאונה שקרתה לי? אם הייתי מגיעה לראיון עבודה בקביים, איך היה מביט בי המראיין? הרי אני אותה מועמדת, עם אותן איכויות!


חייה של מנהלת משאבי אנוש..

בשנה שעברה קניתי בית, בשעה טובה. אחרי שטיפלתי בכל ההוצאות הנדרשות: משכנתא, הלוואות, שכ"ט עו"ד ושמאי וכמובן, השיפוץ רחב המימדים של אבי היקר, נותרתי בלי שקל (בלשון המעטה)....
אז הבטתי בדלתות הישנות והחלטתי: לא עוד! חייבת למצוא פיתרון לדבר היחיד שמכער את ביתי הקט וקניתי טפטים. הפשלתי שרוולים והתחלתי לצפות את הדלתות בטפט, שהעניק לדלתות מראה חדש ותואם לשיפוץ בבית. הגעתי לדלת האחרונה, פירקתי אותה מהצירים והנחתי אותה על השולחן. מה שלא לקחתי בחשבון הוא שלכל דבר בחיים יש שני צדדים ולכן צד אחד הונח על קצה השולחן אבל הצד השני 'בעט' ברגל ימין שלי בעוצמה כזו שנשמתי נעתקה!! בבדיקה רפואית מתברר שמדובר במכה יבשה חמורה ביותר (ללא שבר או סדק) אבל נאלצתי לשהות ב'מעצר בית' עד להודעה חדשה, להתמודד עם כאבי תופת, להיעזר בקביים ואלה רק הקשיים המשמעותיים.
כשחזרתי לעבודה, עם הקביים, הבנתי כמה חשוב שמקום העבודה שלי נגיש: ממוקם בקומת הקרקע, פתחים רחבים למעברים, שירותים המותאמים לנכים וכיוצ"ב.
בשלב זה הבנתי עד כמה חשוב לי מקום ואופי עבודתי: מה היה קורה לו הייתי שוברת את הרגל? לו הייתה נמנעת ממני עבודה רק בשל תאונה שקרתה לי? אם הייתי מגיעה לראיון עבודה בקביים, איך היה מביט בי המראיין? הרי אני אותה מועמדת, עם אותן איכויות!
עובדים עם מגבלות הינה מגמה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות. הרעיון הוא לפתוח את דלתות העסקים בעולם בכלל ובישראל בפרט ולחזק תעסוקת אוכלוסיות מוחלשות. היתרונות רבים: יציאת המועמד מהבית לעבודה והפסקת ו/או צימצום התלות בקיצבאות הביטוח הלאומי, העלאת הדימוי העצמי, שיפור התקשורת עם המרחב הציבורי, התמודדות עם סוגיות שונות (אצל מועמדים עם מגבלה נפשית, אפילו נסיעה בתחבורה ציבורית הינה התגברות על קושי), חשיפת עובדי הארגון לקליטת האחר והשונה בחברה ובכך להעלות את רמת הסובלנות הבינאישית, לפעמים השמת עובד זה הינה באמצעות רכזי תעסוקה נתמכת ולכן המעסיק נהנה מהשמה חינמית וצמודה, מימון התאמות ו/או חונכות ע"י משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר), קבוצת עובדים נאמנה ויציבה, תחושת סיפוק טובה ולקיחת חלק במגמה כלל עולמית.
אז אצלנו עושים רבות למען קידומם על אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית בטלפארמה בפרט ובקבוצת פישמן בכלל. טלפארמה מעסיקה 12%-14% עובדים עם מגבלות, בעיקר מגבלת שמיעה ואנו גאים בכך.
בשבוע שעבר התברר לי שגם עיריית ירושלים מעודדת תעסוקת עובדים עם מגבלות ולאחרונה, הרימה יוזמה נהדרת: היא הוציאה 'קול קורא' לכל העסקים בעיר והזמינה אותם להגיש מועמדות לקבלת אות הוקרה ו/או פרס לזוכים.
מעבר לאות ההוקרה ו/או הפרס, מדובר בקידום תקשורתי משמעותי לאנשים עם מגבלות ולקריאה לעסקים לפתוח את שעריהם למועמדים אלו.
אני הרמתי מיד את הכפפה וביקשתי מראש עיריית ראשל"צ, דב צור, לקדם יוזמה מבורכת שכזו גם בעיר מגורינו ועבודתינו: ראשון לציון.
אני שמחה לציין שהיום יצרה עימי קשר הגב' ורד רווה, מנהלת לישכת שיקום נכויות בעיריית ראשל"צ, אישרה לי את קבלת הבקשה ליוזמה, בדקה את הנושא בהרחבה, שוחחה עם עיריית ירושלים והחליטה להרים יוזמה דוג' זו גם בראשל"צ.
אשמח לשתף ולהנגיש למעסיקים נוספים את הידע שצברתי במהלך השנים.

 


בברכה
 אורית לוי
 מנהלת משאבי אנוש - טלפארמה

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798