חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
27/01/2020
 
 
 
מעבירה הלאה את ההבטחה
חזור לרשימה
 
תאריך: 19/05/2013
כותב: איה לחמי
כתובת דוא"ל:  aya@ayalahmi.co.il
 
היא התחילה מלמטה כמלזגנית, טיפסה במהירות בסולם הניהול ולבסוף הקימה עסק בעצמה. קוראים לה אריאלה אלפאסי, היא מנהלת את סוכנות הביטוח אדמה, והיא מעסיקה רק נשים: "אני נמצאת היום במקום שבו אני נמצאת כי אנשים אחרים עזרו לי. עכשיו אני עושה זאת גם עבורם".


את הקריירה שלה התחילה אריאלה כשופליסטית ומלגזנית. לאחר מכן עבדה במפעל של אלמנטים טרומיים מבטון ולאחר כמה שנים קודמה להיות מנהלת הייצור והמשלוחים של המפעל. כאדם ששואף להתקדם ולממש את עצמו בתחומים שונים, עזבה את המפעל והחלה בקריירה בתחום הביטוח. היא החלה כמפקחת בחברת כלל ביטוח ולאחר 8 שנים פתחה את סוכנות הביטוח שלה. היום היא מעסיקה 15 נשים ונמצאת בתהליכי צמיחה עסקיים כל הזמן.

לשאלה "מה החזון הניהולי שלך" אומרת אלפאסי שהיא לא בטוחה שאפשר לענות על השאלה הזו: "אני משתדלת לייצר סביבת עבודה אחרת, שונה מהמקובל, סביבת עבודה מעצימה, שמאפשרת לכל עובד להגשים את עצמו. חשוב לי שהעובדים יראו את העסק הזה כעסק הפרטי שלהם אבל לא כסיסמא. באמת, אני רוצה שדרך הבמה של העסק הזה הם יוכלו בעתיד להקים עסק פרטי משלהם".

להעביר את האחריות לעובדים

החזון הניהולי של אלפאסי מעורר שאלות: "את למעשה יוצרת לעצמך תחרות. את לוקחת עובדים בלי ניסיון, מכשירה ומממנת להם את הלימודים ואחר כך עוד עוזרת להם להקים עסק פרטי באותו התחום?".

אלפאסי מסבירה שהיא עושה זאת כי היא רוצה עובדים מקצועיים אצלה במשרד: "אני רואה בזה עזרה למערכת ולא תחרות. העובדת נתנה לי את חלקה ועכשיו היא יוצאת לדרכה. גם אני נמצאת איפה שאני נמצאת היום כי אנשים עזרו לי וראו בי הבטחה ואני רוצה להעביר את זה הלאה. הדרך שלי היא הרבה פעמים להעביר את האחריות לעובד. אני מבקשת תשובות מהעובדים ומתייעצת איתם. ככה אני מייצרת נאמנות למקום העבודה. העובדה שאת נותנת לעובדים יותר, יתגמל אותך בהמשך ויחזיר לך big time, לאורך זמן בנאמנות ובאחריות שלהם למקום העבודה".

היא מוסיפה ומסבירה שאין לה קווים אדומים בנוגע למה שהיא נותנת לעובדים: "עובד יכול להיכשל כמה פעמים ולעשות טעויות, אני אמשיך לתת לו הזדמנויות אם ארגיש שהוא משתדל ורוצה להצליח. אבל יש לי קו אדום במידה ועובד יפגע באמון שאני נותנת בו. למשל, חבלה במקום העבודה, בלקוחות ואפילו במצב הרוח. עובדים למשל, שאני מרגישה שאין להם את המחויבות להצלחה או שהתפישה הערכית שלהם שונה מרוח החזון הניהולי שלי, למשל עובד שיתחשבן כל הזמן, לא אהיה סבלנית לזה".

אחרי שאנחנו מסיימות את הקפה פורסת בפני אריאלה גם את המשנה הפמיניסטית שלה. לטענתה היא מעדיפה לעבוד רק עם נשים ולטפח אותם: "לגברים יש יותר הזדמנויות מלנשים, במקומות עבודה אחרים". היא אומרת בתגובה לשאלה, מדוע היא עובדת רק עם נשים, "לנשים עובדות שהן גם אימהות מתייחסים בהתאם. אני רוצה לתת לנשים את ההזדמנות להתוות לעצמן קריירה שתספק אותן. להוציא אותן ממצב של שכירות ולאפשר להן לצאת לעצמאות ולמימוש עצמי, דרך מקום העבודה הזה. אישה שתרצה להתקדם זו הצלחה שלי. יותר מזה, חשוב לי לא לשמר אותן במצב של פקידות, לתת לה שכר גלובאלי וזהו".

כולם יוצאים מורווחים

כחלק מתפישת העולם הזו, אריאלה בונה עם כל עובדת מתווה חזוני ולפי רצונותיה של העובדת היא מסייעת לה להגשים אותו. הסיוע הוא בראש ובראשונה כלכלי, אך בעיקרו רגשי. כיום היא מממנת לארבע עובדות את לימודי הביטוח ובנוסף היא רגישה לצרכים ולרצונות של כל אחת להתפתחות האישית שלה: "אני גם מאוד רגישה לצרכים המשפחתיים ולתקופות חיים של נשים: הריון ולידה, חופשת לידה, ילדים חולים בבית ובכלל חיי משפחה", היא מוסיפה.

"האם את מרגישה שגדלת כמנהלת? שהיום  את מנהלת עובדים אחרת מבעבר?"

 "בהחלט" היא עונה שוב נחרצת. "היום אני מנהלת טובה יותר מאשר הייתי פעם כי אני פחות לוחמנית ובאה ממקום פתוח ובטוח מאשר ממקום של חוסר ביטחון וטכנוקרטיות. היום אין לי בעיה להגיד אני לא יודעת ולחפש תובנות אצל העובדות. למשל, אני יכולה לשבת עם עובדות האלמנטארי ולחשוב ביחד על נהלי עבודה שנוחים להם ונכונים לארגון. פעם למשל הייתי אומרת שככה נכון לעבוד ולצפות שכך זה יהיה. העובדות שלי היום לוקחות אחריות גדולה יותר על העבודה שלהן בעקבות דרך הניהול שלי. ואני חושבת שכולן מרוויחות מזה בסופו של יום".

התפיסות הניהוליות שמביאה אריאלה אינן נפוצות בעולם העבודה ומסקרן אותי לדעת מה הביא אותה להיות אמיצה מספיק ליישם את תפישת העולם המתקדמת הזו בעסק הפרטי שלה. כמו פסיכולוגית טובה, חזרתי איתה לילדות ושאלתי אם יש דמויות שמהן הושפעה:  "גדלתי בבית שבו אמא שלי עשתה את הכול, היא גם צבעה את הבית וגם ניקתה. גם אני וגם שלוש הבנות שלי מאמינות שאפשר הכול. אין דבר כזה שאי אפשר. אין אצלי את העניין של האישה הקטנה בבית. גם אף פעם לא הסתכלתי על החיים שלי אם אני עושה פחות או יותר מגבר. הייתי שופליסטית ומלגזנית ועבדתי במפעל של אלמנטים טרומיים מבטון. אני רוצה לעזור לנשים אחרות להגיע לאן הן רוצות ויכולות להגיע". רגע אחרי התשובה הרצינית והפוסט פמיניסטית הזו היא מוסיפה בחיוך: "אני חולת טלוויזיה ותמיד ראיתי את הנשים המצליחות האלה עם החליפות היפות והתיק הקטן שעושות שינויים בעולם. כזו רציתי להיות". איה לחמי פסיכולוגית תעסוקתית M.A, ויועצת ארגונית, המייסדת והבעלים של חברת "חשיבה ארגונית יוצרת", חברת יעוץ אסטרטגי לעסקים. מתמחה בייעוץ למנהלים ולמנהלות לקידום הארגון ולהתפתחות אישית בתוכו. משלבת מניסיונה העשיר במנהיגות חברתית וציבורית לניתוח ולימוד הדינאמיקה והתהליכים הבין אישיים. www.ayalahmi.co.il

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798