קנס פלילי בסך 260,000 ₪ לחברה שהורשעה בהעסקת עובדים ביום המנוחה השבועי

 
גזר דין משמעותי ניתן בימים אלה כתוצאה מביקורת שערכו מפקחי אגף האכיפה במחוז דרום שבמשרד הכלכלה: קאדרי גסאן ואברהים אבו מסעדי, בה נמצא כי חברת xxx בע"מ, העסיקה עובדים ביום המנוחה השבועי שלהם. בהמשך לחקירת החשדות וגיבוש הראיות, הגיש משרד הכלכלה כתב אישום, בו הואשמה החברה בעבירה של העסקת 12 עובדים ב 31 מועדים שונים ביום המנוחה שלהם וזאת בניגוד להוראות חוק שעות עבודה ומנוחה.
 
עו"ד יובל אברהם,ממונה בתביעה במשרד הכלכלה ברך על גזר הדין המשמעותי ועל ההתחייבות הכספית המרתיעה שנגזרה על החברה וציין כי: "משרד הכלכלה יעמוד על כך שכל מי שנמצא מבצע עבירות ייענש בהתאם. מעסיקים שיפרו זכויות עובדים באופן חמור או שיטתי, צפויים לאכיפה מוגברת ולענישה משמעותית והולמת, כדי להבטיח כי עובדים לא ינוצלו וחוקי עבודה שבתחום סמכותנו לא יופרו." 
 
מאיר דוד מנהל אגף האכיפה המנהלית במשרד הכלכלה: "החלטת בין הדין לעבודה מדגישה את הצורך בחיזוק ההרתעה ומערך האכיפה של דיני עבודה הנדרשים על מנת להגן על זכויות העובדים ורווחתם, לרבות זכותם של העובדים למנוחה שבועית כחוק. התיק התנהל בתקופה בה היה החזיק משרד הכלכלה בסמכות אכיפה פלילית בלבד בנושא זה וכיום, בעקבות כניסתו לתוקף של החוק להגברת האכיפה של דיני עבודה, קיבל משרד הכלכלה גם סמכות אכיפה מנהלית המאפשרת להטיל עיצום כספי בגין כל הפרה כלפי כל עובד על העסקת עובדים במנוחה השבועית בניגוד לחוק וכן להטיל עיצום כספי כפול בגין הפרה חוזרת של אותה הפרה. מינהל ההסדרה והאכיפה במשרד הכלכלה ימשיך לאכוף בנחישות הפרות של חוקי עבודה ע"מ לאתר מעסיקים פוגעניים ולמצות איתם את הדין."
 

הכותב:

שי פורת , רו"ח
מנהל מיסוי ובקרה  - מומחה מיסוי יחיד
מייל: shay@hargal.co.il
חברת הר-גל עוסקת בפיתוח, שיווק ושירות למערכת מידע  לניהול תחום השכר, משאבי האנוש ונוכחות. באמצעות מערכת השכר של הר-גל מופקים מדי חודש מאות אלפי תלושים עבור מאות ארגונים בכל מגזרי המשק הישראלי.                                                          
הר-גל מציעה מערכת משאבי אנוש ומערכת נוכחות, המשולבות עם מערכת השכר תחת בסיס נתונים אחד ללא צורך בממשקים.
לפרטים נוספים: קישור לאתר האינטרנט של הר-גל
 

 

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798