ה``ארגון הפמיליארי`` - איך זה עובד הלכה למעשה?

 
כל אדם מגיע לארגון מסיבותיו וטעמיו. הוא מגיע עם יכולות וכישורים,  ידע, ניסיון, השכלה וצרכים אישיים שהוא רוצה לספק. ברגע שהוא מוצא מקום אליו הוא יכול להשתייך,  ולהביא את  עצמו לידי ביטוי, העשייה שלו תהיה בשמחה ובהצלחה. 
 
כפועל יוצא מכך, הסיכויים גדלים פי כמה שהוא יפיק מעצמו יותר, יתרום יותר ויהפוך לחלק משמעותי ומקדם בארגון. 
 
יישום "מודל הפמיליאריות" בארגון, מציע  לכן להתבונן על הארגון כעל גוף משפחתי מכיל, חומל, מבין, מעודד, מצמיח, מחזק ויוצר תשתיות  - כזה המאפשר עבודה יצירתית ויעילה.
 
ניקח את הגידול בחממה כדוגמא. בטבע  ישנה אפשרות שדברים יצמחו פרא ויגדלו ויישאו פירות, אבל התוצאה הסופית אינה בטוחה. בחממה ניתן להכיר את אופי הצמחים, ההתנהגויות והצרכים שלהם ולווסת את  המשאבים והתנאים על מנת שיגדלו כראוי. ניתן להפעיל בקרה יותר מהודקת על גידולם וודאות גבוהה ליצור צמיחה מירבית.
 
כשמדובר בבני אדם, עלינו לזכור שלכל אחד זהות, צרכים, רצונות, משאלות, רגישויות, דנ"א שונה משל האחר. וכאשר כולם חיים ועובדים בארגון אחד יש צורך להתבונן, להכיר ולזהות את הרגישויות השונות על מנת לאפשר צמיחה אישית.  בדיוק כמו במשפחה. 
 
כשאנו מתבוננים היום בארגונים, אנו רואים תזוזה בכיוון, אבל היישום מורכב כיוון שהוא כרוך בהשקעת משאבים עצומים.  בתהליכים מעין אלו נדרשת השקעת  כסף, ידע מקצועי רחב בתחומים מגוונים ושונים ומשאבי זמן משמעותיים.
 
אני מאמינה שהצלחה לפתח וליישם "מודל פמיליאריות" בארגון, תוך השקעת משאבי התעניינות אישית בעובדים יביאו לתוצאות מוצלחות ומשמעותיות בארגון – ואני מוכנה להתמודד, יחד עמכם, עם המשימה. 
 
מנהלי משאבי אנוש בשיתוף עם המנכ"לים ומנהלי כספים, בשיתוף המנהלים הישירים [מנהלי הקו] ובגיבוי של הטכנולוגיה שמאפשרת ומבנה את התהליכים, תומכת בלמידה מרחוק וחוסכת בעלויות בצורה משמעותית (תוכנות למידה ארגוניות דרך הסלולר הינה אפשרות נגישה ומומלצת כיום) יוצרים יחד את  המערך המנצח בארגון. 
 
המצב האופטימלי שבו יכול להתקיים בצורה מניבה "מודל הפמיליאריות", מחייב איזון ותאום בין כל הגורמים הניהוליים המעורבים הללו.  משהתהליכים ינוהלו כך שאלה יושגו -  השפעתו החיובית של המודל על העובדים תהייה עצומה – וגם העובדים וגם הארגון יצאו נשכרים.
 
ככל שהארגון יהיה יותר שקוף, מסונכרן עם העובד, ייצור סינרגיה, אמפתיה ושיתוף אמיתי עם העובדים שלו, צמיחתם ותרומתם למשפחת הארגון תגבר ותתעצם.
 
 

מאת: ליאורה בית הלחמי, מנכ"ל Dynamic-Teams M&C ltd, חברת ייעוץ המתמחה במתן פתרונות בתחום הפיתוח הארגוני והעסקי www.dteams.co.il.

 

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798