רוצה ליווי אישי? ליווי ואימון מנהלים למה צריך את זה?

 
אם נסתכל סביבנו, הרבה עובדים מקבלים קידום על בסיס היכולות, הכישורים וההצלחות שלהם. ארגונים מעוניינים למנף את המומנטום הלאה וגבוה אך לעיתים מתגלה פער בין הכישורים הטכניים/מנטלים לבשלות האישית. 
 
אנשים כאלו באים להתאמן על תחושה שמלווה אותם: מתי יגלו את "השקר"? 
"מתי יגלו שעכשיו אחרי שרקעתי חזק ברגליים כדי לקבל את הקידום המבוקש והשגתי אותו, האמת שאני עדיין לא שם בתחושה" 
חישבו על זה, תחושה מאוד לא נעימה להגיש שאין לי כיסוי על התדמית שבניתי לעצמי. 
 
השאלה מה עושים עם זה?
האם פועלים להגן על התדמית או בונים את הגשר בין מי שאתם למי שאתם רוצים להיות?
 
מי שבוחר לפעול להגן על התדמית ועל הקידום שקיבל, לרוב בעל תבנית חשיבה מקובעת והפרדגימה המובילה היא: "אני אמור לדעת, לעשות את הרושם הנכון, והכי חשוב, לדעת את התפקיד על בוריו מיומי הראשון בתפקיד". בתפישה כזו מאוד קשה לשאול שאלות. כי זה ישר עושה רושם של – לא יודע.
קרול ס' דווק בספרה mindset הגדירה תבנית חשיבה מקובעת, כתבנית הנשענת על האמונה כי תכונותינו הם מוצר מוגמר ובלתי משתנה והיא יוצרת צורך מיידי להוכיח עצמנו פעם אחר פעם. אנשים בעלי תבנית חשיבה מקובעת חשוב להם להראות טוב, חכמים , להתקבל ולהיות מנצחים. 
 
לעומתם, מי שבוחר לבנות את הגשר נמצא במקום שונה , לרוב בעל תבנית חשיבה מתפתחת . זה מקום של למידה. מקום מאפשר לשאול, לא מחייב להיות מה שאנחנו עדיין לא. מקום עם המון בטחון ואמונה לקראת מי שרוצה להיות.
 
קרול ס' דווק הגדירה תבנית חשיבה מתפתחת, כתבנית הנשענת על האמונה שבאמצעות רצון ומאמץ נוכל לפתח את התוכנות הבסיסיות שלנו. יש שוני בין האנשים ועם זאת אין אדם שלא יוכל להתפתח ולהשתנות ע"י יישום והתנסות. זה לא אומר שכל אדם יכול להיות גאון אך עם זאת שהפוטנציאל האמיתי נסתר ואין כל דרך לחזות מראש מה אפשר להשיג עם הכשרה, דבקות במטרה ועבודה קשה.
 
אני מסירה את הכובע בפני ארגונים שבוחרים להכשיר ולתת כלים לעובדים שקודמו, בדרך להיות מנהלים מנהיגים. 
ארגונים שלא יוצאים מנקודת הנחה שאם העובד יודע את העבודה, הוא יצליח לנהל באותה מידה. ארגונים שרואים בעובדים הון אנושי שווה השקעה שמחזירה עצמה לאפקטיביות של הארגון. ולא נשענים על פרדיגמה רווחת שלכל אדם יש תחליף וכאן בהחלט חבל להשקיע כי הוצאה כספית נחשבת הוצאה ולא השקעה המחזירה עצמה.
ארגונים שלא רואים במחלקת הדרכה ואימון - מחלקת בידור לעובדים, אלא חלק אינטגרלי מהתנהלות החברה במטרה לשרת את אסטרטגית החברה. 
 
מסירה את הכובע בפני מנהלים שבאים לליווי ואימון אישי כדי לגדול ולפתח כישורים שעדיין לא מפותחים אצלם במטרה להגיע לשלב הבא שלהם . מנהלים שמאמינים שאפשר להתפתח ולגדול לתוך תפקיד. מנהלים שמחויבים להתפתחות, צמיחה ודרך. 
אנשים שנמצאים בתהליך של ליווי ואימון אישי הם אנשים מחויבים מתפתחים שבוחרים לאתגר עצמם כל פעם מחדש. משתמשים בתהליך כדי לפרוץ את קירות חייהם הפרטיים ובקריירה.
 
אנו חיים בסביבה דינמית ומשתנה עם המון אי וודאות. איך זה יראה אם הארגון ייקח אחריות מתמשכת לדאוג לתת לעובדים כל מה שצריך כדי להצליח?
 

דנה אלון - מאמנת מקצועית מוסמכת עוסקת בליווי ואימון אישי ואימון למיתוג.

ליווי אישי ועסקי למנהלים ובעלי עסק ואימון למיתוג, הנחיית סדנאות גיבוש וקורסים בארגונים בהכשרת ופיתוח מנהלים ובעלי עסק ובבתי ספר מקצועיים.
טלפון : 054-2158715 

 

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798