גילוי מוקדם מציל חיים!

 
אורלי הראל, היתה בת 36, נשואה ואם לשני ילדים, מנהלת בכירה בחברה סלולארית, שחיה חיי שגרה יפים ומלאים. אלא שאז אימה חלתה בסרטן השד. 
 
המחלה של אימה גרמה לאורלי להתעקש על בדיקה אצל כירורג שד, למרות שרופאת המשפחה חשבה שהבדיקה מיותרת בגיל כה צעיר. אורלי היתה נחושה בדעתה, התעקשה ולא עזבה את חדר הרופאה עד שקיבלה הפנייה לאולטרא סאונד.
שבוע לאחר מכן כבר הייתה אחרי ניתוח להסרת הגידול בשד, שלאחריו הגיעו טיפולי הכימותרפיה וההקרנות. 
 
אורלי: "הייתי צריכה לעכל בעצמי את הבשורה, ובד בבד גם קבלתי עם בן זוגי החלטה לספר לילדים, שהיו אז ממש קטנים. החלטנו לא להסתיר דבר, ויחד עם זאת לשדר אופטימיות: להסביר שלא כל סרטן = מוות.
הילדים היו שותפים מלאים למצב. בזכותם הלכתי ללא הפאה; הם אמרו שאני יפה בלי. הם סיפרו בטבעיות לחבריהם מה קורה לי ולמה אני קרחת. בעיני, פתיחות ושיתוף מסייעים מאוד להחלמה."
"בתקופת הטיפולים הכרתי את עצמי מחדש. למדתי להרפות, לשחרר, לדעת לקבל ולבקש עזרה. ההתמודדות עם המחלה נתנה לי כוח ואומץ: היה קשה אבל ניצחתי! אני בחיים. הם נמשכים והם נפלאים."
 
כיום, אורלי מתנדבת בעמותת "אחת מתשע", ובמסגרת פרוייקט "הסיפור האישי", של העמותה, היא מרצה בהתנדבות וללא לאות, ומספרת בעשרות ארגונים, חברות ומוסדות ומקומות עבודה את 'סיפור הסרטן שלה'. המסר שהיא מעבירה חד משמעי וברור.
"גילוי מוקדם מציל חיים ומבחינתי זאת לא סיסמא" אומרת אורלי. "זאת האמת וזאת המציאות- לולא הגילוי המוקדם שלי לא הייתי פה היום. 
אם לא הייתי בוחרת להיבדק, הייתי מגלה את הגוש מאוחר מידי ואז הסיפור היה שונה לגמרי והסיכויים להחלמה נמוכים יותר אם בכלל... 
לא מתים מסרטן, מתים משום שלא מגלים אותו בזמן. 
הגילוי המוקדם הוא המתנה שלי  ואני קוראת לכל אחת מכן ללכת להיבדק -  כי גילוי מוקדם מציל חיים"
 
על מנת להעלות את המודעות לגילוי המוקדם של סרטן השד, עמותת "אחת מתשע" מציעה סדנאות והרצאות חווייתיות, ללא עלות,  המועברות ע"י מתנדבות העמותה "שהיו שם", לארגונים ומקומות עבודה. 
לתאום פעילות: גילי-ה שמחה כהן giliya@onein9.org.il , 03-6021717 שלוחה 3  
 
 
בתמונה: אורלי הראל, מרצה בפני עובדות 
 
 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798