ראש מועצת עמק יזרעאל, בביקור ב- KLA-Tencor במגדל העמק

 
ראש מועצת עמק יזרעאל, אייל בצר ומנהל האגף הכלכלי ומנכ"ל החברה הכלכלית, אברהם ברקן התארחו במרכז הפיתוח ובמפעל חברת KLA-Tencor ישראל במגדל העמק. במהלך הסיור, אותו הוביל המארח, ד״ר עמי אפלבום, נשיא KLA-Tencor ישראל, התרשם ראש המועצה מייחודיות המוצרים שמפותחים ומיוצרים במקום והדגיש את הצורך לשמר את הייחודיות וההובלה העולמית בתחום בקרת התהליכים בתעשיית המוליכים למחצה. בצר הדגיש את הצורך הדחוף ביצירת מקומות עבודה ומגורים בגליל שיאפשרו לבני העמק והגליל להישאר באזור ולעצור את "שאיבתם" למרכז הארץ בחיפוש אחרי מקומות עבודה אחרים. 
 
בצר וברקן הציעו להכליל בתוכניות האסטרטגיות של KLA-Tencor ישראל התרחבות לאזור התעשייה שגיא 2000 הממוקם בצומת כפר ברוך ולמנף את תשתיות הרכבת שכבר פועלת באזור. 
 
במהלך הסיור במפעל אמר ד״ר אפלבום לאורחים כי הם עדים למודל ייחודי של חברת  הייטק, שהתרחבה ממרכז מו״פ לחברה גדולה העוסקת בייצור, התורמת ליצוא של ישראל בהיקפים של מיליארדי שקלים בשנה, המספק מעל 500 מקומות עבודה בהייטק בגליל.  ד"ר אפלבום הבטיח לשקול את ההצעה לכלול בתוכניות האסטרטגיות של החברה השקעות עתידיות באזור שגיא 2000. בדבריו הדגיש ד"ר אפלבום את חשיבות החינוך למדעים וטכנולוגיה, מרמת בתי הספר היסודיים ועד לתארים גבוהים באקדמיה כאבן פינה בהתפתחות העמק והגליל ובצורך ליצירת סביבה תומכת ומעודדת ליזמים, סטרטאפים ותעשיות ההיי-טק כחלק ממימוש ציונות 2020. 
 

KLA-Tencor היא ספק גלובלי של פתרונות מתקדמים למדידה ובקרה של תהליכי ייצור שבבים המשמש כוח מניע בתעשיית המוצרים הדיגיטליים מזה כ-35 שנה. מטה החברה ממוקם בקליפורניה ובישראל מעסיקה החברה כ- 480 עובדים שמפתחים, מייצרים ונותנים שירות למערכות המטרולוגיות המתקדמות ביותר. השלוחה הישראלית של החברה הממוקמת במגדל העמק, חגגה בימים אלה 30 שנה להקמתה. 

 
בתמונה:
מימין לשמאל: ברקן, בצר וד״ר אפלבום במהלך הביקור במפעל KLA-Tencor ישראל
 
קרדיט צלם: Max Kaptur
 
 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798