איך להגדיל את סיכויי ההצלחה ביישום SCRUM, AGILITY ו – OKR בארגונים

 
השיטה, כמו לא מעט שיטות אחרות פותחה בעולם הטכנולוגי, נועדה להאיץ את פיתוח התוכנה כך שיעמוד ביעדים. תוסיפו לזה את ה – OKR ויש לכם מתכון מנצח להצלחה. לא פעם השיטה, כמו שיטות אחרות מובלת ע"י מהנדסים או מהנדסי תעשייה וניהול וגורמים אחרים שמגיעים מהעולמות המקצועיים טכנולוגיים.
 
וכאן מגיע הספוילר.
 
כשקוראים את סיפורי ההצלחה חשוב לשים לב באילו ארגונים מיושמות השיטות, מהי התרבות הארגונית שלהן. לרוב נמצא שם את גוגל, אורקל, אינטל, לינקדאין, טוויטר ועוד. השאלה היא לכמה ארגונים שרוצים ליישם את השיטות שציינתי, יש את התרבות הארגונית של גוגל ואינטל או חברות אחרות שמיישמות את הגישה. זו אחת משאלות המפתח שצריך לשאול.
 
כשבוחנים את הערכים של SCRUM שמופיעים בתמונה, ערכים המשותפים גם בשיטות אחרות שציינתי, רואים שכולם נוגעים לתרבות ארגונית שאמורה לתמוך ביישום מוצלח של שיטות להאצת פיתוח תוכנה. מחויבות, פתיחות, אומץ וכבוד הדדי, הם ערכים מרכזיים בתרבות ארגונית, הם הקרקע שעליה ניתן להטמיע בהצלחה כלים אלה. אם התרבות הארגונית אינה תומכת בערכי השיטה, לא משנה איזו לוליינות ניהולית או איזו שיטה ינסו ארגונים ליישם, רוב הסיכויים שהיישום לא יצליח.
 
יש לא מעט שיטות עם שלוש אותיות, ארבע אותיות, או חמש אותיות שמציעות לארגונים כלים לבניית מענים לסביבה התזזיתית בה הם מתמודדים. אבל זה לא מספיק. המפתח להצלחה הוא שילוב בין תרבות ארגונית ובין שיטות המקדמות ביצועים ארגוניים מהירים.
 

על יוסי קורן:

יועץ ניהולי. מומחה ליישום והטמעת תהליכי שינוי בארגונים. 30  שנות ניסיון בייעוץ לארגונים, הנהלות ומנהלים בסקטור הפרטי והציבורי, בהטמעת תהליכים התומכים בשיפור ביצועים ותוצאות עסקיות. בין הלקוחות: חברות בתחומי התפעול, הלוגיסטיקה, השרות, המסחר, משרדי עו"ד מובילים, סקטור ציבורי ועוד.
 

 

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798