זה לא רק המנהל, זה גם אופי החברה


הדרוג בוצע באמצעות משאל שנערך בקרב עשרות אנליסטים ומנהלי השקעות מ־16 גופים פיננסיים בשוק ההון.
לדעתנו, המשאל לא באמת משקף את ההערכה למנהלים אלו, אלא יותר את ההערכה לחברות שבראשן הם עומדים.

זאת, משום ששלושת מנהלים אלו, שאין חולק על כישוריהם הטובים, משמשים כל אחד בתפקידו זמן קצר יחסית. שלושתם החליפו מנהלים מיתולוגיים שלהם מיוחסת הצלחת חברות אלו לאורך זמן: אלי הורביץ מטבע, דן פרופר מאסם ועמיקם כהן מפרטנר. השניים הראשונים הם יושבי ראש החברות הללו, גם כהן עוד לא לגמרי התנתק מפרטנר.

לא במקרה אלו גם חברות שהכשירו את שלושת המנהלים הנוכחים זמן רב מראש לתפקידם. הן לא נהגו כמו רוב החברות המוכרות לנו, המופתעות מעזיבת מנכ"ל ומחפשות בקדחתנות מישהו שיחליף אותו, במקרים רבים זהו מועמד שמגיע מחוץ לחברה.

חברות טובות, השלוש הן כאלה, מסמנות את המנכ"ל הבא מספיק זמן מראש. במקרה כזה השינוי עובר ללא זעזועים. באסם זה עבר חלק, בפרטנר סומן רומנו אך עזב לאל על, פרטנר התעשתה, גייסה מישהו מבחוץ (בלית ברירה כי, כאמור, המועמד הפנימי פרח מהקן), הכשירה אותו והעברת השרביט בוצעה כראוי. גם בטבע הוכשר לכך מקוב אך משנאלץ לעזוב הובא מבחוץ ינאי.
לא כל חברה יודעת או מסוגלת לפעול בדרך זו; רק חברה טובה, באמת טובה.

לכן גם קיבלנו בחיוב את הבשורה על מינויו של יונל כהן למנכ"ל מגדל. זאת, למרות ששמועות רחשו לגבי זהות המנכ"ל החדש מאז שאיזי כהן הודיע על עזיבתו. עלו שמות גם של מועמדים מבחוץ. אבל מינוי חיצוני היה מהווה תעודת עניות למגדל, כמי שאינה מסוכלת להצמיח מתוכה מנכ"ל הראוי לה.

עכשו הבה נראה אם יונל כהן יוכל להקפיץ את רמת הניהול במגדל בכך שישכיל לסמן יורש ולטפח אותו (כמובן לאחר שיתבסס בתפקידו). או אז כאשר יסיים את תפקידו לא יצטרכו רבים לכסוס ציפורניים שלא לצורך, גם לא ייווצרו מתחים, תחרות ומאבקי אגו מיותרים.

 

 אתרים נוספים: ניהול, עבודה, קריירה – האתר של שוקי שטאובר www.shukistauber.co.il

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798