אין לחם, אין עבודה

עם חשדות אלה פנה בעל המאפייה לחוקר פרטי על מנת שזה יחקור את הנושא. התוצאות, כצפוי, לא אחרו לבוא.
התברר שבעל המאפייה צדק. ממצאי החקירה אכן אישרו כי מתבצעות גניבות, וכי המקור לגניבות הוא לא אחר מאשר אחד האופים העובדים במקום.
המשך המעקב אחר הסחורה הגנובה גילה כי העובד הסורר נהג למכור את הסחורה למאפייה אחרת, ובנוסף התגלה כי אותו עובד שקוע בחובות כבדים עקב הימורים.
בשלב זה עימתו החוקרים את העובד עם הממצאים שנתגלו, והוא אישר את החשדות המיוחסים לו, ואף הודה כי הדבר נמשך כבר חודשים רבים.
על אף גילוי מעשה הגניבה, ולאור הנסיבות, הסכים בעל המאפייה להמשיך ולהעסיק את העובד מתוך כוונה לתת לו הזדמנות להחזיר את שווי הגניבה. למרות זאת, לאחר זמן קצר הפסיק הבחור את עבודתו במקום.
מכיוון שכך, הגיש בעל המאפייה, באמצעות משרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי, תביעה לבימ"ש השלום בחיפה, ובה בקשה לחייב בתשלום בגין הגניבה, עבור כל התקופה המדוברת, הן את העובד, הן את המאפייה שנהגה לקנות ממנו את הסחורה הגנובה, והן את בעלי אותה מאפיה, בטענה שהכל נעשה תוך ידיעה ברורה שמדובר היה בסחורה גנובה.   
השופט דחה את גירסת המאפייה לפיה הם קנו סחורה מאותו עובד רק במקרה אחד, וכמו כן, נדחתה גרסתם לפיה לא היתה להם כל ידיעה על כך שהסחורה שנקנתה על ידם היתה גנובה, שכן, לעניין שתי הטענות הנ"ל, ההוכחות שנאספו ע"י החוקר הפרטי הוכיחו חד משמעית שמדובר בשקרים. כאמור, בפסה"ד שניתן לאחרונה חויבו הנתבעים לשלם לתובעת סך של יותר מ-85,000 ₪ בגין הנזק וההפסדים שנגרמו.
 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798