ידיעת זוכים בתחרות המצוינות בניהול משאבי אנוש

  • הפרסים הוענקו לזוכים על ידי מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל המכהן כנשיא התחרות ויוסי לחמיש מנכ"ל המי"ל. 
  • יוסי לחמיש, מנכ"ל המי"ל: המהפכה הטכנולוגית והחברתית הציגה השנה אתגר מורכב במיוחד בקרב מנהלי משאבי אנוש. האתגר עבורם הוא לראות בהתפתחויות הללו הזדמנות ולא איום. יש כאן הזדמנות עבור הארגון לבחון מחדש את התשתית הערכית שעליה הארגון מתבסס". 
  • כנס משאבי אנוש השנתי והכרזת הזוכים התקיים היום (רביעי) בכפר המכביה, ר"ג

תל אביב, 28 במרץ 2012
אינטל, מכבי שירותי בריאות, אלקטרה ובזק הם בין הזוכים בתחרות המצוינות בניהול משאבי אנוש בהמי"ל. טקס הכרזת הזוכים התקיים היום (רביעי) בתום הכנס השנתי למשאבי אנוש של המי"ל שעסק בהשפעת המהפכות על תחום משאבי האנוש. החרות חוגגת השנה עשור להיווסדה והיא התחרות החשובה בתחום.
רשימת הזוכים המלאה היא:
בקטגוריית "משאבי אנוש כשותף אסטרטגי/עסקי ומוביל שינויים" 
בחברות גדולות (מעל 2,000 עובדים) הזוכה היא מכבי שירותי בריאות. במקום השני כללית ובמקום השלישי HOT; בחברות קטנות הזוכה היא מיקרון סמיקונדוקטור ישראל. במקום השני הכשרה חברה לביטוח ובמקום השלישי גדות מיכליות ומאגרים לכימיקלים.
בקטגוריית "מקצוענות במשאבי אנוש" הזוכות הן אינטל ישראל ובזק. במקום השני נמצאת חברת בזק (שהתמודדה על שני מהלכים).
בקטגוריית "משאבי אנוש - מקדם נושאים חברתיים":
בחברות גדולות (מעל 2,000 עובדים) הזוכה היא אלקטרה מוצרי צריכה. במקום השני HOT ובמקום השלישי עיריית ירושלים; בחברות קטנות הזוכה היא DHL. במקום השני סאנדיסק ישראל ובמקום השלישי באבקום סנטרס.
הפרסים הוענקו לזוכים על ידי מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל המכהן כנשיא התחרות ויוסי לחמיש מנכ"ל המי"ל.


כנס משאבי אנוש השנתי של המי"ל הוקדש השנה לבחינת השפעת המהפכות בעת האחרונה על עולם משאבי האנוש. עם השינויים החברתיים והכלכליים אשר מתרחשים בשנה האחרונה – טכנולוגיות חדשות, מהפכות חברתיות והתעצמות מעמד הביניים, מנהלי משאבי אנוש מוצאים את עצמם היום יותר מתמיד, עומדים בפני אתגר אמיתי. בכנס נבחנו השינויים התודעתיים שהעולם עובר תוך התבוננות על עולם משאבי אנוש ומידת התאמתו לעולם החדש. בכנס השתתפו שורה של מומחים ביניהם: ד"ר אשר עידן, מרצה ומומחה לרשתות חברתיות; פרופ' יורם ברק; ליאור צורף; פרופ' קרלו שטרנגר ועוד.

יוסי לחמיש, מנכ"ל המי"ל: המהפכה הטכנולוגית והחברתית הציגה השנה אתגר מורכב במיוחד בקרב מנהלי משאבי אנוש. האתגר עבורם הוא לראות בהתפתחויות הללו הזדמנות ולא איום. יש כאן הזדמנות עבור הארגון לבחון מחדש את התשתית הערכית שעליה הארגון מתבסס".

 

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798