מנהיגות – מה הקשר לאמון?

הסרט החדש של "מולטידע" מנסה לפצח את סוד המנהיגות, ומציע דרך להתמודד עם דילמות יומיומיות הקשורות בו. סוגים רבים יש למנהיגות ותכונות רבות יש למנהיג. אבל נראה שהאמון הוא אבן היסוד, שעליה מושתתת התורה כולה. אם לא מאמינים לך, אם לא סומכים על המילה שלך, אם הבטחת ולא קיימת, אם שיגרת הצהרות ריקות ועמוסות סתירות, אי דיוקים וטעויות – מדוע שילכו אחריך? 

אבל איך עושים את זה? מה קורה כשבאמת לא יודעים את התשובה? ומה אם את או אתה – הבוסים – זקוקים לעזרה? אינטואיטיבית, רבים יעדיפו לגשש באפלה, או גרוע מכך: לשלוף תשובה (ואפילו שגויה) מהמותן. אבל זו יהירות לשמה וטעות קשה! מאף אדם – וכן, גם הבוס עונה על ההגדרה הזאת – לא מצופה לדעת הכול. לכן, היו צנועים: אין כל בושה בלשאול, בלברר, בלבקש עצה מהקבוצה שאתם אמורים להנהיג. אם אתם לא יודעים – תמצאו מישהו שיודע. פערי מידע נקודתיים לא שוברים מנהיגות; אמון שנשבר בהחלט כן. כי אמון, ממש כמו כסף, קשה להרוויח – אבל קל מאוד לאבד.  

בין שאתם מנהיגים מערכות ענקיות ובין שצוות משרדי קטן, תהיו אמינים – ותדרשו זאת גם מאחרים. תגידו את האמת, גם אם לא תמיד היא נעימה לשומע; תתבעו מהכפופים אליכם לנהוג כך, גם אם לא תמיד המנגינה תהיה ערבה לאוזניכם שלכם. חדשות רעות הן חלק מהחיים. אבל ניסיון מלאכותי להסתיר אותן רק מגביר אי ודאות ופוגע באמינות.

אז מהו סוד המנהיגות? אמינות, אמינות ועוד פעם אמינות. מתוך האמינות נגזרות עוד תכונות רבות: כנות ופתיחות; יושרה וצניעות; התאמה וכשירות – הצבת רף גבוה אך בר השגה; משוב – רע וגם וטוב. אם תשכילו לרכוש את אמונם של הכפופים לכם; אם בהתנהגותכם שלכם תשדרו להם שאמינות היא ערך עליון; אם הם יידעו שאתם כתובת, שאתם לא מייפים את המציאות, שאפשר לסמוך על המילה שלכם – או אז תזכו להיות לא רק מנהלים מכוח התואר; תהיו מנהיגים.

 

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798