ערכות ימי הולדת ערכיות


חברתי לאשת הקד"מ המקסימה שלנו ורכשתי מלאי מתנות לכל שנה עגולה: שמיכת פליז רקומה ממותגת, ערכת ספא, עציצים עם שם העובד במגנט מצורף, תיק גב צידנית להביא אוכל לעבודה ולפיקניקים וכיוצ"ב.
מתנה שקיבלתי לפני כ-3 שנים העלתה בי שאלה: מדוע לא לחזק אוכלוסיות מוחלשות באמצעות הבעת אמון ורכישת מוצרים? שיטוט קצר ברשת הביא אותי למקומות שונים, מגוונים ומיוחדים. יש עמותות, מוסדות שיקום, פריפריות ועוד המייצרים מוצרים פרקטיים יפים ובכך מספקים מקום עבודה לאנשים עם מוגבלויות. כמובן שבהיותי חלק מקבוצת פישמן רשתות קיבלתי גם את תמיכת ההנהלה.
הרעיון קסם לי ובאותה תקופה התגלגל לידיי מידע על עמותת "גוונים באר שבע", מהם הזמנתי שעוני קיר ממותגים עם שתי דוגמאות לרקעים, שאני בחרתי, ארוז יפה באריזת צלופן. " המתנה שהכי נמצאת אצלי בשימוש זה השעון עם הציור היפהפה על הקיר" אומרת קטי גלבוע.
לאחר ההצלחה הראשונית וכארגון חובק אוכלוסייה חירשת רכשתי מהמכון לקידום החירש את "עורכים לחג", ספר המתכונים המולטי-חברתי: המתכונים הינם פרי עטן של נשים חירשות וכבדות שמיעה, הספר מכיל עיצובי שולחן לכל חג בשנה, קומץ מילים בשפת הסימנים לעידוד התקשורת עם אנשים חירשים וכמובן, כל ההכנסות מהרכישה מוקדשות למכון לקידום החירש למען ילדים חרשים בסיכון. התגובות של העובדים היו בהתאם: "אציין שספר המתכונים שקיבלנו מהעבודה משמש אותי מידי פעם להכנת ארוחת ערב קלה או רעיון לארוחת חג, עריכת השולחן, הכנת תפריט וכד"' מספרת אירית מנהלת החשבונות "אני גם השתתפתי בקורס שפת הסימנים ותוך כדי דיפדוף בספר אני נזכרת בחוויה שעברתי בקורס, הכרת מוגבלות של אוכלוסייה מקרוב. אני שמחה שהחברה בה אני עובדת תורמת ועוזרת לתעסוקת עובדים עם מוגבלויות".
בשנה שעברה היה זה אך מובן מאליו לרכוש מתנת יום הולדת בעלת ערך מוסף. הפעם פניתי לארגון "שכולו טוב", נסעתי לבקר בבית המלאכה הקטן ברמלה וקיבלתי יחס של מלכה. כולם התייחסו לביקור של האורחת בכבוד רב והרגשתי שתולים בי תקוות, הרכישה שלי תסייע להם לקבל משכורת בסוף החודש. הערכות המוכנות לא כ"כ התאימו לי, אז ביחד הרכבנו ערכת שי הכוללת: 2 בקבוקונים של קרם לחות ושמן גוף ארומטי, סבון ריחני ומגנט מאויר 'מזל טוב' בקופסה מעוטרת פפיון ובאריזת ואקום. העובדים שמחו לקבל את המתנה ולהיווכח שוב שביום ההולדת שלהם, עזרו, בעקיפין, לקדם אדם עם מוגבלות בחברה הישראלית.
בימים אלו אני מחכה לאספקה של ערכות מתלה מפתחות ולוח מחיק מתמגנט עם טוש מעמותת "ציפור הנפש". בהזמנה זו בחרתי לשתף 2 עובדות בקבלת ההחלטה לשנה הקרובה. העובדות הביעו שביעות רצון מההתייעצות עימן ונחשפו לכלל הפריטים שמציעה העמותה. אני כבר סקרנית לקבל את ההזמנה ולצפות בתגובות.
יש לי כבר מאגר של דוגמאות למתנות מעמותות שונות ואת החיבוק החם מאשת הקד"מ שלי, שלקחה צעד אחד אחורה והבינה שתחום זה מקבל אצלי ערך מוסף.

     משאבי אנוש אורית לוי
מנהלת משאבי אנוש ואחריות חברתית
בוגרת החוג למדעי ההתנהגות במסלול האקדמי של המכללה למינהל


 

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798